0216 3 867 867

bilgi@kiralikvosvos.com

GELİN ARABASI

Gelin Arabası Nedir ?

10 Yıldır kiralık vosvos sektöründe bulunmamızdan ötürü yapmış olduğumuz telefon görüşmelerinde farkettiğimiz bazı yöresel durumlar olduğunu tespit ettik. Gelin arabası ile düğün arabası kavramlarının aslında birbirinden farklı olduğunu gördük.

Ana erkil olan yörelerde düğün günü gelini ve damadı taşımak için kullanılan araca "Gelin Arabası" denmekte. Ve gelin arabası, gelinin zarafetini temsil eden bir öğe olarak görülmektedir. Bu yerler genelde Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerindedir. Bu bölgelerde dediğimiz gibi bu arabaya gelin arabası denir ve gelini temsil ettiği için daha çok feminen renkli ve şirin görünümlü arabalar tercih edilir.

Ancak daha çok ata erkil olan bölgelerde, karadeniz, iç anadolu ve güneydoğu anadoluda, bu araba damadın ihtişamını temsil etmektedir. O yüzden o yörelerde bu araca "düğün arabası" denmektedir. Ve o gibi bölgelerde daha çok büyük, uzun, heybetli arabalar tercih edilmektedir.

İstanbuldaki Gelin Arabası seçeneklerimiz için TIKLAYIN

gelin arabası

Gelin Arabası Fiyatları

Gelin arabası seçeneklerimizin fiyatları 450 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği gelin arabasının bulunduğu şehre ve araç tipine göre değişiklik göstermektedir. Mesela, üstü açık olan cabrio gelin arabası model araçlarımızın fiyatları 600TL civarında iken, üstü kapalı standart model olan gelin arabası seçeneklerimizin fiyatları 450TL'ye kadar düşmektedir.

Gelin Arabası Çeşitleri

Bizlerden kiralayabileceğiniz gelin arabası çeşitleri sadece vosvos ailesinden olan çeşitlerdir. Bunlar genelde Cabrio Vosvos,  Standart Vosvos ve T2 Minibüs Vosvoslardır.

T2 Model Gelin Arabası

Bu model araçlarımızın fiyatları ortalama 750TL'dir. Gelin damat harici 2 yada 3 arkadaşınız daha sizlere o gün gelin arabası içerisinde eşlik edebilir. Bazı T2 gelin arabalarında üstünde sunroof bulunmaktadır. Fotoğraf çektirirken değişik pozlar verebilmenize imkan sağlamaktadır. Sağı solu kapalı olduğu için dış etkenlerden de mümkün mertebe izole olarak seyir edebilirsiniz.

gelin arabası pablo

Standart Vosvos Model Gelin Arabası

Bu vosvos gelin arabası seçeneklerimiz fiyat olarak da en uygun fiyatlı vosvoslarımızdır. Özellikle orjinal, sade sevenler çiftlerin tercihi bu yönde olmaktadır. Üstü kapalı olan bu gelin arabası modellerimizde gelinler rahat oturabilsin diye, isterseniz aracın sağ ön koltuğunu söküyoruz böylelikle hem arka koltuğa geçişler rahatlıyor hemde gelin hanım oturduğu zaman gelinliğini rahatlıkla serebilecek 1metreden fazla diz mesafesine ulaşmış oluyor. Gelin ve Damat hariç başka bir arkadaşınızın sizinle birlikte gelmesi tavsiye edilmez :)

 

gelin arabası tattisko

Cabrio Vosvos Gelin Arabası Modelleri

Cabriolet'in kısaltılmış adına "Cabrio" denmektedir. "Kabriyo" olarak okunmaktadır. Üstü açılır kapanır anlamına gelmektedir. Piyasadaki bazın cabrio gelin arabalarının üstü sadece açıktır. Ve kapanmamaktadır. Bu şekilde işinizi riske atmayın. Bir cabrio araba kiralarken mutlaka tentesi var mı ? Üstü Kapanabiliyor mu ? diye sorun. Yoksa gününüz rezil olabilir. Ayrıca üstü kapanamayan cabrio modeller TÜV muayenesinden de geçememektedir. Bu gelin arabası modellerimizin fiyatları da 600 TL civarındadır. Üstü açık gelin arabası seçeneklerinin asıl avantajı fotoğraf çekimlerinde ortaya çıkmaktadır. Normal bir arabada verebileceğiniz pozların belki 2 katı daha fazla poz verebilirsiniz. Ve sizler yolda giderken,  heryerden göründüğünüz için, konvoyda sizlerle birlikte hareket eden arkadaşlarınız çok güzel fotoğraflarınızı ve videolarınızı çekebileceklerdir.

gelin arabası bakır

ADMİN ADMİN

Admin

Yorumlar

Gelin arabamı kiralık Vosvos com üzerinden kiraladım. Şoför arkadaşın ilgisi alakası bizleri çok şaşırttı, tahmin ettiğimizden çok daha samimi ve arkadaşımız gibiydi. Dudu isimli aracı kiraladık gelin arabamız klasik araçlar arasında bence en güzel olanıydı. Sizde gelin arabası olarak düşünürseniz tavsiye ederim.

Can yılmaz, 14.11.2019 21:23

Yorum Ekle

© CopyRight 2010 - Gelin Arabası Kiralık Vosvos

Bu site DCMS altyapısıyla hazırlanmıştır.

facebook