0216 3 867 867

bilgi@kiralikvosvos.com

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şoförlük ve yakıt ücreti karşılandıktan sonra her aracımızı her şehre gönderebiliriz. 500 Km’den uzak mesafeler için aracın iki günlüğüne kiralanması gerekebilir. Malum o kadar yolu düğünden sonra geri dönmek mümkün olmayabiliyor ya da ertesi güne sarkabiliyor varışımız. Arabalarımız km’de ortalama 50-90 krş arasında yakıt tüketmektedir. Şehirler arası mesafeye harita üzerinden bakıp ortalama yakıt masrafını bu şekilde kendiniz de hesaplayabilirsiniz. hesaplamakta güçlük çekerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ofisimiz İstanbul – İçerenköy Ataşehir’de bulunmaktadır. Peki araçlarımızı görebileceğiniz bir galerimiz var mıdır? Hayır yok.

Bizler 7 yıldır internet üzerinden hizmet veren, her biri ayrı mesleğe sahip 70’in üzerinde vosvos severiz. Bu marka altında bir araya gelip vosvoslarımızı sizlerin en özel günlerinde kiraya vererek araçlarımızı daha da güzelleştirmeye çalışmaktayız. Vosvosların her biri kendi sahibinin evinin otoparkında bulunmaktadır.

Vosvos’larımızın fotoğrafları son derece günceldir. Eğer vosvos fotoğrafta gördüğünüz gibi çıkmazsa ücret ödemeyebilirsiniz :) Vosvoslarımıza sürekli para harcadığımız için sürekli bir yerleri güzelleşmekte yeni yeni aksesuarlar takılmaktadır. Dolayısı ile size gelecek vosvos resimde gördüğünüzden daha da güzel olabilir ;)

Galerimiz ya da dükkanımız olsaydı bu işi ticari anlamda yapıyor olurduk ve o zamanda sizlere sunduğumuz fiyatlar mümkün değil dükkanı çevirmezdi. Bu kadar aracı içine alabilecek bir galerinin aylık kirası bile gelirimizin çok üstünde :)

Bozulma durumu daha önce 3 sefer başımıza gelmiştir. Bunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Klasik araç kiralayıp, hatta, sıfır araç kiralayıp asla arabalarımız yolda kalmadı, kalmaz diyen müesseseden uzak durun deriz. Çünkü daha işin başında yalan söylemeye başlamışlar demektir. Yolda kalmayacak bir araba henüz daha üretilmemiştir. Mühim olan hiç yolda kalıp kalmadığı değil, bugüne kadar kaç kez yolda kaldıklarıdır. Olurda aracımız düğününüz esnasında yolda kalacak olursa, size acilen başka bir vosvosu ücretsiz olarak sunabiliyoruz ya da ödediğiniz ücreti iade ediyoruz.

Aracın bir önceki düğünde kaza yapması durumu malesef başımıza birkaç sefer gelmiştir. Çok şükür bu kazalarda hafif bile yaralanmalar gerçekleşmemiştir. Ancak araba görsel olarak bir sonraki düğüne gidebilecek durumda değildi. Bu gibi durumlarda sizlere başka bir vosvosu yarı fiyatına göndermeyi teklif ediyoruz ya da ücretinizi iade ediyoruz.

Elimizden artık bir şey gelmez durumu asla yaşamazsınız mağduriyet yaşatmamak için elimizden gelen bütün yolları deneriz. :)

Belki de en çok sorulan sorulardan biridir bu. Cevabı geciktirmeden hemen verelim: EVET!
Peki ya nasıl?
Araçlarımızın genelinde sağ ön koltuğu söküp sizlere o şekilde getirmekteyiz. Dolayısı ile gelin hanım arabaya binerken ve inerken çok rahat etmektedir. Hatta oturduğu zaman da ayaklarını ve gelinliğini uzatabileceği 1.5metrelik bir diz mesafesi oluşmaktadır. Böyle bir mesafe bir bmw 740’ta dahi yoktur :)

Cabrio ve üzeri açık araçlarımızda bu duruma dahi gerek yoktur. Ortalama yıllık 800’ün üzerinde organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar ben bu vosvos’a sığmadım diyen bir gelin ile biz karşılaşmadık.

Düğün veya nişan için vosvos kiralamayı düşünüyorsanız ve ya fotoğraf çekimi yaptırtacaksanız; nişanlığınızla veya gelinliğinizle “ZIT” yada “CONTRAST” oluşturacak renkleri tercih etmenizi öneririz. Çünkü gelinliğiniz veya nişanlığınızla aynı renkte bir arabanın önünde poz vermek güzel bir görüntü oluşturmayabilir. Ama arka fonda çok zıt bir renk olursa, sizler arabanın önünde güneş gibi parlayacaksınız. Fotoğraflar çok daha güzel çıkacaktır.

Kışın üşümezsiniz, yazın da dur kalk trafiğe denk gelmezsek terlemezsiniz. Kışın aracımızın içinde kaloriferler çalıştığı için gayet sıcak olmaktadır. Yazın ise üstü açık bir araç kiraladığınızda zaten heryer püfür püfür eseceğinden dolayı terlemezsiniz. Ancak dur kalk sıkışık trafiğe denk gelirsek, tepedeki güneşin etkisiyle terleme şansınız elbette var. Bugüne kadar ciddi anlamda sorun yaşayan hiç bir çiftimiz olmamıştır. İçiniz rahat olabilir.

“Biz arabayı damat kullansın istiyoruz, en büyük hayalimizdi.” Gelin-damat arabada başbaşa olmak istiyoruz.. Dediğinizi duyar gibiyiz :) Ben “Emre Özçelikel” olarak senede neredeyse 90 tane düğüne şoförlük yapan bir arkadaşınız, duyarlı bir vatandaş olarak, sizlere şoförsuz araba kiralamayı tavsiye etmiyorum. Kendi düğünümde dahi ben kendi arabamı kullanmadıysam bu kardeşimizin bir bildiği vardır herhalde demenizi isterim :)

Şoforsuz araç kiraladığınızda sizi bekleyen milyonlarca sıkıntılardan bir kaçı :

Şoforsuz olarak araçlar kiraya verildiğinde aklınıza hiç gelmeyecek sorunlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle de insan kaynaklı sorunlar.

Farzedin ki, biz her gelene vosvosu şoforsuz olarak veren kurumuz. Sizler ayın 15’ine şoforsuz bir vosvos rezerve ettiniz, aynı arabayı bir başkası 14 ‘üne rezerve etti. 14’ünde vosvosu kiralayan kişi düğünde çok yoruldu ve ertesi sabah uyuya kaldı, vosvosu getiremedi ?

Ya da sizden 1 gün önce arabayı kiralayan kişi düzgün kullanamadığı için arabayı bozdu, motorunu yaktı. Ertesi güne kadar yapılması imkansız olduğundan yine düğününüz rezil oldu. Daha da kötüsü, sizden 1 gun önce vosvosu kiralayan kişi arabayı çok yordu, bozmadı ama bozmaya yaklaştırdı, ertesi gün de siz arabayı teslim alırken baktınız ki herşey normal, ve gelini alıp daha fotograf çekimine giderken, araba bozuldu kaldı ? Hem yolda kaldınız gününüz zehir oldu hem de arabanın tüm masrafı size kaldı.

Bunun gibi daha bir çok problem var.. Merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Okumaya üşeniyorsanız telefonla bizi arayın telefonda biz anlatalım :)

Problem : Tarlatanlı bir gelinkle bir vosvosun ön koltuğuna sığmanız neredeyse imkansızdır, gelini üç dört arkadaşı arabaya “tıkmak” suretiyle oturtmaya çalışmak zorunda kalacaktır.
Çözüm : Araç size şoforlü geldiğinde, sağ ön koltukta kimse oturmazsa, koltuğu ya komple söküyoruz ya da sonuna kadar öne itiyoruz ve gelinlikle çok rahat bir şekilde arkaya oturulabiliyor.

Problem : Gelin yanınıza oturduğunuzda, gelinlik tüm arabayı kaplayacağı için ortada ne vites ne elfreni kalacaktır. Bir eliniz direksiyonda , bir eliniz viteste araba kullanmaya çalışacaksınız. Vosvosun direksiyonunu tek elle çevirebilmek her baba yiğidin harcı olmadığından, siyah damatlıkla güneşin altında, direksiyonla o güreşi yapmak sizi kan ter içerisinde bırakacaktır.
Çözüm : Araç şoforlu bir şekilde geldiğinde, damat sol arka koltukta oturacak ve hiç sıkıntı yaşamayacak.

Problem : Damadın telefonu o gün hayatı boyunca hiç çalmadığı kadar çok çalacaktır. Neredeyse bir organizatör gibi, herkes herseyi damada soracaktır. Hayırlı olsun demek için arayanlardan tutun, adres soranlara, aile büyüklerinden tutun, davulcusuna, fotoğrafçısından tutun , salona kadar herkes.. Tüm bunlarla telefonla konuşurken bir elle direksiyonu idare edip diğer elle vites atarken, arabaya atlayan çocuklara kim zarf atacak ?
Çözüm : Araç şoforlü bir şekilde geldiğinde, damat arka koltukta rahat rahat telefonuyla konusurken, şofor arkadaşımız arabaya atlayan çocuklarla da ilgilenecek, arabayı da kullanacak.

Problem : Vosvos’un gaz pedalı ile fren pedalı arasında 15 cm’e yakın yükseklik farkı vardır. Yani ayağınızı gazdan çekip fren yapmak istediğinizde, dizinizi karnınıza doğru çekip, bacakla birlikte sol tarafa geçiş yaparak kas gücü kullanarak frene basmanız gerekmektedir. Normal binek araç kullanmaya alışık insanlar ani durumlarda bu hareketi yapmayı beceremeyip öndeki arabaya çarpmaktadırlar.
Çözüm : Araç şoförlu bir şekilde geldiğinde, hayati tehlikeniz de minimuma inmiş olur. Çunku şoför dediğimiz kişiler genelde araçların kendi sahipleridir ve hayatları o vosvosu kullanmakla geçmektedir.

Problem : Vosvos kullanma konusunda uzman dahi olsanız, o gün ayağınıza giyeceğiniz damat ayakkabıları geniş tabanlı ve kaygan zeminli olacağından dolayı , pedallar sürekli ayağınıza takılacak veya ayağınızın altından kayacak, bunun da ne gibi tehlikeler yarattığına değinmeye gerek var mı ?
Çözüm : Araç şoforlu bir şekilde geldiğinde, bizler arabayı kullanmaya uygun ayakkabı giyme özgürlüğümüz olduğu için rahat rahat arabayı kullanabiliyoruz.

Problem : Arabayı damat kullandığı zaman bir nikah dairesine gelindiğinde , damat bey gelin hanıma “sen arabadan in hayatım, ben şu arabayı götüreyim bir park edeyim, üstünü kapatayım, kilitliyeyim, başında da nöbet tutacak birini ayarlıyayım geleyim” mi diyecek ? Bütün sevdiğiniz arkadaşlarınız nikah sırasında sizin yanınızdayken, arabanın yanında hangi sevdiğiniz arkadaşınız nöbet tutacak da küçük çocukların arabanın üzerine çıkıp zarar vermesini engelleyecek ? Ya da siz nikah salonundan tekrar çıktığınızda, gelin hanıma, siz bekleyin ben gideyim arabayı alayım getireyim mi diyeceksiniz ? Yoksa bambaska bir arkadasınızdan arabayı getirmesini rica edip aldığınız riski 2’ye mi katlayacaksınız ?
Çözüm : Araç şoförlü bir şekilde geldiğinde, nikah dairesine gittiğinizde siz sadece arabadan inip salona gireceksiniz, şoför arkadasımız sizler için arabayı uygun bir yere çekecek ve başında bekleyecek. Sizler salondan çıkarken de arabayı ayağınıza getirip binmenizi sağlayacaktır.

Problem : Konvoy halinde yolda seyir ederken, damat pür dikkat arabaya konsantre olmuşken, bir elinde vites ötekinde direksiyon, kulağı ile omzu arasında sıkıştırdığı cep telefonu bir yandan da arabaya atlayan çocuklarla uğraşırken, konvoydaki arkadaşlarınıza yolda giderken poz veremeyeceksiniz, gelin kendi halinde sağa sola el sallarken damat ortamdan kopmuş olacak :)
Çözüm : Araç şoforlu geldiğinde, gelin damat arka koltukta rahat rahat oturacak ve yolda giderken gelinle damat konvoyu arkalarına alıp selfi çekilebikecekler, yandan geçen arkadaşlarına pozlar verebilecekler, hatta yolda giderken ayağa bile kalkabilecekler..

Bizler sizi bu kadar problemden ÜCRETSİZ şekilde kurtarıyoruz. 10 saate kadar ücretsiz şoforluk hizmeti sağlıyoruz. Yinede biz bütün bunlara razıyız hepsiniz biz çekeriz , üstüne de para veririz diyorsanız kiralayabileceğiniz bir iki tane aracımız var. (Bursa/Ankara) Onlar için bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir :D

Sizler organizasyon günü belirlediğinizde bizlerde sizin organizasyonunuza hazırlanmak durumundayız, aldığımız sembolik rakamlar aracı talep etmiş olduğunuz güne rezerve yapmamız içindir. Ayrıca şirket hesabına yatırdığınız tutar sistem üzerinde sizin ödeme yaptığınıza dair güvencenizdir.

Kalan rakamı da organizasyondan sonra gelecek arkadaşımıza nakit olarak teslim etmenizi rica ederiz.

*Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız organizasyondan 1 ay önce yapmanızı rica ederiz.

Vosvoslarımızın hepsi ayrı birer arkadaşımıza ait olduğundan ve hepimiz de farklı farklı yerlerde oturduğumuzdan dolayı, görmek istediğiniz arabayı görebilmek için karşılıklı randevulaşmamız gerekiyor ve sizlerin aracın olduğu şehre/semte gitmeniz ve yerinde görmeniz gerekiyor. Pek tavsiye ettiğimiz bir yöntem değildir. Eğer aracın bulunduğu nokta size çok uzaksa hiç zahmet etmenize gerek araç zaten resimde görüldüğü gibidir. Ama yakınsanız madem kimse zorlanmayacaksa görebilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırız elbet. Hatta sizlere sunacağımız teklif daha samimi ve net araç fotoğrafta gözüktüğü gibi gelmezse ücret ödemezsiniz!

Bu soruyu nadirende olsa müşterilerimizden alıyoruz. Rezervasyonlarımızı genelde internet üzerinden aldığımız için bazı müşterilerimizin aklına bu soru ister istemez gelmektedir. Ancak www.facebook.com/kiralikvosvos Facebook sayfamızdaki 50bin’den fazla insan yanılıyor olamaz. Bugüne kadar bir kişi olsun mağdur etmiş olsak en azından Facebook sayfamıza girer ve yaşadığı tecrübeyi herkesle paylaşırdı diye düşünüyoruz. Yeni kurulmuş bir marka değiliz 8. yılımızı kutlamaktayız. “Kiralik Vosvos” türk patent enstitüsüne kayıtlı bir “TESCİLLİ MARKA”‘dır. İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı ve aynı zamanda vergi mükellefidir. Hakkımızda sayfamızı inceleyerek belgelerimizi görebilirsiniz. Online olarak kredi kartıyla ödeme kabul edebiliyor olmamız tahsilat kuruluşları tarafından da güvenilir firma olarak nitelendirildiğimiz anlamına gelmektedir.

Ayrıca çağrı merkezi üzerinden 0216 3 867(VOS) 867(VOS) gibi özel bir numarayla 7/24 hizmet veren ve senede ortalama Türkiye genelinde 900 etkinliğe katılan bizden başka kuruluş mevcut değildir.

Kiralık araçlar bildiğiniz üzere belirli bir lokasyonda bulunurlar ve araç kiralayacak kişi gelir aracı garajından alır garajına teslim eder. Bizler araçlarımızı şoförlü olarak gönderdiğimizden sizi aracın yanına kadar yormayıp, akşamda aracı bırakmamanız için size zaman kazandırmış oluyoruz. Araçlarımızın km sayaçları da garajdan çıktığı andan itibaren açılır, Sizi bıraktığımız noktadan en kısa mesafe eklenir sizlerden yakıt ücretini buna göre talep ederiz.

Araçlarımızın yakıt ücretleri ortalama 3TL-4TL arasında değişkenlik göstermektedir. Neden net bir rakam değil dediğinizi duyar gibiyiz. Vosvoslarımızın motorları güçlerine göre yakıt tipine göre farklılıklar göstermektedir. Her aracın ortalaması farklı olduğundan beğenmiş olduğunuz aracın yakıtının ortalamasını size iletebiliriz. Her geçen gün benzin fiyatları artışına bağlıdır 2008 yılında ortalama 0.25Kkr yakıt tüketen aracımız bugünlerde ortalama 0.55Kr-0.60Kr civarındadır.

Organizasyon türüne göre km sayacı farklılık gösterebilir. Örneğin; Gelin evi Silivri’de Damat evi Tuzla’da tek yön ortalama 120 Km gidiş dönüş mesafesini hesapladığımızda çıkan rakam ile aynı semtte 2 sokak uzaklıkta olan yakın mesafelerden de aynı ücreti talep etmemiz gerekir. Bu da bizim şirket profilimize uygun bir durum değildir. Zaten kiralık araçlarda bu gibi durumlarda her zaman kullanıcı karşılar, en mantıklı olan kısım da budur.

Sizlere en güzel günlerinizde şoför olarak hizmet eden arkadaşlarımızın hepsi birer meslek sahibi, kimisi üniversite mezunu yabancı dil bilen insanlardır. Her biri hafta içinde başka bir meslekle mesgullerdir. Aramızda matematik öğretmenleri, iç mimarlar, yazılım mühendisleri, mağaza satış personelleri vs. gibi bir çok değişik meslek dalına mensup arkadaşlarımız mevcuttur. Ve hepsi de birer vosvos sahibidir. Dolayısı ile genelde sizler sitemizden hangi vosvosumuzu kiralamışsanız sizlere o gün o vosvosun sahibi bizzat eşlik edecektir. Her biri iletişim konusunda sorun yaşamayacağınız, güler yüzlü, samimi insanlardır. Facebook’tan ve sitemizden müşteri yorumları ve değerlendirmelerini okuyup içinizi bu konuda biraz daha rahatlatabilirsiniz :)

Şehir içi olduğu sürece kesinlikle HAYIR. Ancak şehirler arası oldugu zaman her 100km’lik mesafe için 50TL alınmaktadır. Örneğin, İstanbul’dan İzmit’e bir Vosvos kiraladınız. İstanbul – İzmit arası 100KM. Bu durumda ödeyeceğiniz extra Şoförlük ücreti 50TL’ olacaktır. Gidiş için ayrı dönüş için ayrı şoförlük ücreti almamaktayız.

Tabii ki de EVET ! Eğer düğün salonunuzla veya kuaförünüzle anlaşmış olduğunuz paket içerisinde herhangi bir araç süsleme imkanı yoksa bizlerden de bu işi yapmamızı rica edebilirsiniz. Vosvoslarımızı sürekli olarak süslettiğimiz çiçekçilerimiz mevcut ve dilerseniz sizin yanınıza gelmeden evvel taze çiçeklerle arabanızı biz sizin adınıza süsletebilir yanınıza o şekilde gelebiliriz. Ödemesini de gün sonunda bizlere elden yapabilirsiniz.Bu zaman dilimi de kiraladığınız süreçten sayılmaz bizim size düğün hediyemiz olur. Standart süsleme dışında farklı bir süsleme talebiniz olur ise örnek fotoğraf gönderebilir ortalama bir fiyat bilgisi size önceden iletebiliriz.

Siz saat kaçta isterseniz o saatte yanınızda olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Ancak hatırlatmak isteriz ki, bizler vosvoslarımızı bazı firmalar gibi YAPAY çiçeklerle değil, günlük “GERÇEK – TAZE” çiçeklerle süsletmekteyiz. Dolayısı ile vosvosun size süslü bir şekilde gelmesini arzu etmişseniz saat 10:30 dan sonra bir saate talep etmeniz her iki taraf açısından da iyi olacaktır. Çünkü çiçekçilerimiz genelde 09:00 gibi mesailerine başlamaktadırlar. Yarım saatte aracın süslemesi tamamlanmakta. 09:30’da yola çıktığımızda mesafeye ve trafik durumuna bağlı olarak varış süremiz değişiklik göstermekte.

Vosvos‘larımızın içine veya dışına herhangi bir zarar vermediğiniz sürece istediğiniz şekilde süslemekte özgürsünüz. Ancak bizim tavsiyemiz, süsleme konusunda mümkün olduğunca sade olmanızdır. Vosvos ‘larımız zaten görüntüleri ve renkleri sebebiyle yeterince ilgi çekmektedir. Çok fazla süs arabayı boğacaktır. Bırakın fotoğraflarda arabanın süsleri değil, kendi detayları ön plana çıksın.

“Arkadaşlarım düğününüzde vosvos kiralamayın onlar yolda kalır!” derlerse onlara, bugüne kadar kaç kez yolda kalmış bir vosvos gördüklerini sorun. Büyük ihtimalle düşüneceklerdir ancak hatırlamayacaklardır. Çünkü bu tamamen bilinçaltı ile alakalı bir durumdur. Eski olan şey bozulur! Böyle bir kural konulmuştur ne yazık ki. Bizler vosvoslarımızla düğün sezonlarında çok hatrı sayılır yollar katetmekteyiz. Ve inanın yolda kalan arabalar genelde son model arabalar olmakta. Çoğu elektronik arıza verip emniyet şeridinde beklemekteler. Bizim arabalarımız lego gibidir, elektronik hiç bir parçası yoktur. Bir sıkıntı olursa birçok şeye şofor arkadasımız bile mudahale edebilir. Vosvosun bakımlarını yaptıgınız takdirde yolda kalmazsınız. Bizler bu işten edindiğimiz gelirlerle zaten vosvoslarımızı kusursuz yapmaya çalışıyoruz. Amacımız zaten budur. Bugün 500bin liralık bir Mercedes satın almaya gidin, satış görevlisine , ben bu arabayı alacağım yalnız bir şartla , yarın bodrum’a tatile gideceğim, beni yolda bırakmayacağına dair garanti verin öyle alacağım! diyin bakalım ne cevap alacaksınız ? Bakalım bizden istediğiniz garantiyi bir ev parası verip almayı planladığınız SIFIR araba satan yetkiliden alabilecek misiniz? :) İçinizi ferah tutun evrene pozitif enerji yollayın, hayırlısıyla kazasız belasız o gününüzü birlikte atlatalım :)

© CopyRight 2010 - Gelin Arabası Kiralık Vosvos

Bu site DCMS altyapısıyla hazırlanmıştır.

facebook